Genel Bilgiler

Kazdağının eteklerinde kurulu dünyada eşi az bulunan bir kombinasyonu termal ve deniz beldesi niteliklerini birlikte taşıyan ve hava kirliliğinden uzak yüksek oksijen oranıyla mavinin ve yeşilin eşsiz güzelliklerini bir arada barındıran termal cenneti Gürede bulunan Afrodit Termal Hotel 12 ay boyunca sizlere unutamayacağınız anlarla dolu mutlu ve huzurlu bir tatil sunmaktadır. 20 dönümlük bir alana kurulu otel denize 150 m mesafededir. 
150 kişilik çok amaçlı salon (Salon Paris), 75 kişilik salon (salon Helen) ve 12 kişilik yönetim kurulu toplantı salonu ile her türlü konferans, seminer, kokteyl ve Şehrin kalabalığından,gürültüsünden uzak Ege denizinin ve Kazdağının huzur verici manzarası ile kucaklaşan deniz ve dağ manzaralı misafir odalarımız ve suit seçeneklerimiz sizlere rahatlatıcı bir konaklama geçirmeniz için Edremit Afrodit Termal kolaylık sağlıyor.

Toplamda 132 oda ile hizmet veren otelin 1 kral dairesi, 4 suiti ve 4 engelli odası bulunmaktadır.
Tüm odalar Osmanlı kurnası, özel mermer küvetler, uydu yayınlı TV, merkezi ısıtmalı kalorifer, klima, buzdolabı, minibar, saç kurutma makinesi, direkt telefon, WC ve balkon ile donatılmıştır.


Oda Özellikleri

STANDART ODA : 10 Metrekare
Odada ; Lcd Tv, Minibar*,Telefon*, Saç Kurutma Makinesi, Uydu Yayını, Klima, Duş, Wc Bulunmaktadır.

(*) Ücretli Hizmetler


Yeme İçme Konsepti

Tesis Oda Kahvaltı – Yarım Pansiyon ve Tam Pansiyon Konseptinde Hizmet Vermektedir.

Hizmet Saatleri
07:30 - 10:00 Kahvaltı  12:00 – 14:00 Öğle Yemeği   19:00 - 22:00 Akşam Yemeği
Oda Kahvaltı Konaklamalarında Kahvaltı Hariç Tüm Yiyecekler , Yarım Pansiyon Konaklamalarında Sabah ve Akşam Hariç Alınan Tüm Yiyecekler Ücretlidir.


Aktivite ve Eğlence Özellikleri

SPA Merkezi*, Hamam, Sauna*, Buhar Odası*, Jakuzili Havuz*, Termal Havuz, Tenis Kortu / Aydınlatmasız*, Masaj*

(*) Ücretli Hizmetler


Spa Özellikleri

Ücretli Spa Hizmetleri : Masaj, Sauna, Buhar Banyosu, Termal Jakuzi, Macera Duşu, Kese, Tuz Odası, Kar Çeşmesi, Aroma Terapi Odası
Ücretsiz Spa Hizmetleri : Türk Hamamı, Termal Havuz

 

Havuz Plaj

Termal Havuz Bulunmaktadır.

SABAH 09:00 - 15:00 ARASI BAYANLAR
AKŞAM 15:30 - 21:00 ARASI ERKEKLER
GECE 21:00 - 23:00 ARASI KARMA HİZMET VERMEKTEDİR


Çocuk Aktiviteleri

Oyun Parkı

(*) Ücretli Hizmetler

Konum Bilgisi

Edremit Havalimanı :  18 Km                    Edremit Otobüs Terminali : 12 Km               Balıkesir Havalimanı : 111 Km                    


Önemli Bilgiler

Spa Merkezinde sauna, buhar odası tuz odası ve jakuzi konaklayan misafirlere %50 indirimlidir.

Spa Merkezine Giriş Ücretli Olup Özel Olarak Alınan Tüm Kişisel Hizmetler Ücretlidir(Masaj vs.)

Tesise Evcil Hayvan Kabul Edilmemektedir.

 

Termal Suyun Özellikleri

KAPLICA SUYU KULLANIMI

Herhangi bir rahatsızlığınız yoksa küre başlayabilirsiniz. Rahatsızlığı olanlar doktor kontrolünden sonra küre başlamalıdırlar. Kaplıca kürlerinde en az 21 banyo tavsiye edilir. Banyo süresini 10 daikadan başlayarak 20 dakikaya kadar arttırınız. Kaplıca suyuna girilebilecek kadar bekletildikten sonra suya girilmelidir. Soğuk su, içme suyu olduğundan kesinlikle ilave etmeyiniz. Tok karnına suya girmeyiniz.

Banyodan sonra en az 30 dakika yatarak dinleniniz. Boş zamanlarınızda yürüyerek ve egzersiz yaparak geçiriniz. Kür süresince ağır ve yağlı yiyeceklerden, hamur ve tatlılardan kaçınınız. Bol sebze ve meyve yiyiniz. Et yemeklerinde beyaz eti, kırmızı etten ise yalnızca haşlama ve ızgarayı tercih ediniz. Banyo sırasında hissettiğiniz rahatsızlıklar için zaman kaybetmeden doktorunuza başvurunuz. Kaplıca suyu geçen borular, kireçlenme yapmaması için ilaçlanmaktadır. Bu nedenle suları içmece olarak kullanmayınız.

KAPLICA'nın FAYDALARI

Kaplıca, sıcak yeraltı sularından yararlanmak için yeryüzüne çıktıkları kaynakların çevresine kurulan hamam görünümündeki tesislere verilen isimdir. İnsan sağlığı açısından yararlı olduğu, bazı hastalıkları iyileştirici özelliği bulunduğu bilinen kaplıcalar, turizm açısından da önem taşırlar.

Solunum Sistemi Hastalıkları

Astma bronşiyal, Aronik bronşit, Alerjik üst solunum yolu hastalıkları, Pnömokonyoz'dır. Bu tür hastalıklarda daha çok klimaterapi uygulanmaktadır.

Cilt Hastalıkları

Egzema, Akne, Psöriasis, Nörodermit, Kronik rezidüel ürtiker.

Kas- İskelet Sistemi Hastalıkları

Dejeneratif eklem hastalıkları(Kireçlenmeler), Yumuşak doku romatizmaları, Bazı inflamatuar romatizmal hastalıklar (örneğin Ankilozan Spondilit, Romatoid Artrit), Ortopedik girişimler sonrası, Travmalar sonrası'dır. Bu tür hastalıklarda daha çok banyo kürleri uygulanmaktadır.

Kalp-Dolaşım Sistemi Hastalıkları

Kompanse kalp yetmezliği, Fonksiyonel dolaşım bozukluğu, Esansiyel hipertansiyon, Varisler, Periferik arter hastalıkları, Esansiyel hipontansiyon (özellikle ortostatik)'dır. Bu tür hastalıklarda daha çok banyo ve iklim kürleri uygulanmaktadır.

Mide-Bağırsak- Metabolizma Hastalıkları

Mide hastalıkları, Şeker hastalığı, Obesite, Gut, Karaciğer-Safra kesesi fonksiyonel yetmezlikleri'dir. Bu tür hastalıklarda içme kürleri ve şifalı çamur ağırlıklı olarak uygulanmaktadır.

Böbrek ve İdrar Yoları Hastalıkları

Kronik piyelonefrit, Kronik sistit, Kronik prostatit, Böbrek taşları, Fonsiyonel yetmezlik. Bu tür hastalıklarda içme kürü, şifalı çamur ve banyo kürü ağırlıklı olarak uygulanmaktadır.

Kadın-Doğum Hastalıkları

Genital organların müzmin hastalıkları, Vejetatif over yetmezliği, Fonksiyonel sterilite (kısırlık), Ameliyatlar sonrası adhezyon profilaksisi, Dismenore, Fluor. Bu tür hastalıklarda daha çok banyo kürü uygulanmaktadır.

Nörolojik Hastalıklar

Merkezi ve periferik kronik inflamatuar hastalıklar, Omurga hastalıkları, Travmatik lezyonlar, Spastik paraliziler, Nöro ve myopatiler, Vasküler nörolojik hastalıklar, inme rehabilitasyonu, Nöro-vejetatif distoni'dir.

Etkin Bir Kaplıca Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

Etkin bir kaplıca tedavisi, konu ile ilgili uzman doktorun yönlendirmesi ve yetkili doktorun gözetiminde yapılmalıdır. Kaplıca kür tedavisi yetkili olan doktor tarafından düzenlenmeli ve takip edilmelidir. Ayrıca aşağıda belirtilen genel mahiyetteki hususlar tavsiye edilmektedir.

Banyo suyunun sıcaklığı 34-36 ºC, 36-38 ºC, 40-42 ºC olmalıdır.

Banyo sayısı haftada 3-6 gün arasında değişebilir.

Günde tek veya iki banyo uygulanabilir.

Yeterli sıvı desteği sağlanmalıdır.

Kürde toplam banyo sayısı 15-20 arasında olabilir. Banyo kürünün süresi en az 2, en çok 6 hafta sürer.

Termal havuz içinde yüzülmemeli, fazla hareket etmeden dik veya oturur pozisyonda durulmalıdır.

Su içi egzersiz yapılacaksa vücudun ne sıcak ne de soğuk hissettiği 34-35 ºC veya daha düşük sıcaklıklarda sular kullanılmalıdır. Kesinlikle daha sıcak sularda egzersiz yapılmamalıdır.

Kişi banyodan sonra mutlaka iyice kurulanmalı ve termal konfor koşullarına uygun ısıtılmış (24-25 ºC) bir odada yarım ile bir saat kadar dinlenmelidir.

Dinlenmeden sonra kişi masaj ve egzersize alınabilir veya sportif aktivitelere katılabilir.

( Yukarıdaki açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır. Mevcut rahatsızlığınız için lütfen doktorunuza danışınız )

 

Numaranızı bırakın,
Biz Sizi Arayalım

Başlık

  • Yetişkin Sayısı
  • Çocuk Sayısı
Tamam